Dnia 4 grudnia bieżącego roku uczniowie śpiewający w szkolnym chórze Gloria pojechali do Filharmonii Lubelskiej pod opieką nauczycieli, p. Moniki Duchownik, p.Klaudii Stępniak  i p. Jacka Grykałowskiego .

Koncert „Czego słucha Mikołaj?” z cyklu Magia dźwięku” przeniósł nas wszystkich w magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki kwintetowi dętemu Akord 5 mogliśmy usłyszeć nie tylko polskie kolędy, ale również świąteczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach.

Wystąpili również tancerze zespołu „Belriguardo” wykonując dawne tańce oraz wprawiając wszystkich w podziw niezwykłą żonglerką flagami.

Na sam koniec koncertu prowadzonego przez Lucynę Bielską na uczestników czekała wyjątkowa niespodzianka – przybycie na estradę Świętego Mikołaja, który pozostawił nam kosz słodyczy.

Dzięki serdeczności i uprzejmości Pani Doroty Kurzątkowskiej- Hałasa, zwiedziliśmy gmach filharmonii. Zobaczyliśmy sale prób, mogliśmy stanąć na wielkiej scenie i wyobrazić sobie gdzie znajdują się w czasie koncertów poszczególne grupy instrumentów, a także poznać budowę wielkich organów. Dowiedzieliśmy się również wiele ciekawostek na temat historii powstania gmachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w którym znajduje się filharmonia.

Wyjście na koncert stało się wspaniałą formą integracji naszego chóru i niezwykłą muzyczną ucztą .

Jacek Grykałowski