10 lutego o g.10 w naszej szkole wystąpi światowej sławy pianistka Pani Profesor Alicja Fiderkiewicz, Alicja Fiderkiewicz urodziła się w Warszawie i w wieku 6 lat rozpoczęła regularne lekcje gry na fortepianie, a rok później wstąpiła do Szkoły Muzycznej w Warszawie. Po 2 latach została przyjęta do Centralnej Szkoły Muzycznej w Moskwie przy Konserwatorium im. Czajkowskiego. W Moskwie uczyła się u T.E. Kestnera i grała przed T.Nikołajewą, E .Gilelsem i S. Richterem. Po powrocie do Polski 6 lat później kontynuowała naukę w warszawskim Liceum im. Szymanowskiego, gdzie jej nauczycielami byli W.Łosakiewicz i Z.Drzewiecki. Przez kolejne 4 lata nauki w Warszawie pani Alicja była laureatką Ogólnopolskich Konkursów Bachowskich i Beethovenowskich oraz przez 4 lata z rzędu Stypendium Chopinowskiego. Występowała w całej Polsce, m.in. z recitalami w Żelazowej Woli, Łazienkach Królewskich, Filharmonii Narodowej i wielu innych miejscach. Po ukończeniu studiów w Warszawie, Alicja Fiderkiewicz zdecydowała się kontynuować naukę w RNCM w Manchesterze (Wielka Brytania) u R. Baksta. W ciągu 3 miesięcy od rozpoczęcia studiów otrzymała pełne stypendium na 5 lat, a następnie kolejny rok jako studentka studiów podyplomowych. Podczas studiów w Manchesterze zdobyła szereg nagród uczelnianych i zewnętrznych oraz konkursów koncertowych, a także reprezentowała RNCM w wielu miejscach w całej Wielkiej Brytanii. Brała również udział w wielu kursach mistrzowskich, z których najbardziej zapamiętała ten prowadzony przez Vlado Perlemutera, gdzie wykonała Gaspard de la Nuit Ravela. Po opuszczeniu uczelni otrzymała wyróżnienie zarówno na kursach pedagogicznych, jak i wykonawczych. W trakcie swojej kariery występowała z wieloma orkiestrami – The Halle, Da Camera, Manchester Camerata, La Scala Milan, Filharmonia Warszawska, Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji i wiele innych. Współpracowała również z wieloma dyrygentami, takimi jak Frank Cliff, Jacek Kaspszyk, Marek Pijarowski, Kenneth Page, Owain Orwell Hughes i Pierluigi Urbini. Pani profesor jest zwyciężczynią Dudley International Piano Competition oraz brązową medalistką Premio Dino Ciani International Piano Competition w La Scali w Mediolanie, gdzie jej występy zostały bardzo wysoko ocenione przez jurorów – Marthę Argerich, Fou Ts’ong, Abbado oraz innych włoskich krytyków. Jest również laureatką stypendium Calouste Gulbenkian. Alicja Fiderkiewicz występowała szeroko w Wielkiej Brytanii, w tym z kilkoma recitalami w Wigmore Hall i innych ważnych miejscach w Londynie. Występowała również w Manchesterze, Liverpoolu, Birmingham, Glasgow, Edynburgu, na wyspie Man, by wymienić tylko kilka z nich. Poza występami w Wielkiej Brytanii wykonywała koncerty i recitale solowe w Polsce, Rosji, Ukrainie, Izraelu, Włoszech, Szwajcarii, Cyprze, Hiszpanii, Finlandii, USA, Singapurze i Malezji. Ma za sobą również bogatą karierę pedagogiczną. Przez 28 lat uczyła w prestiżowej Chethams School of Music w Manchesterze i pozostaje częstym członkiem wydziału fortepianu podczas corocznej Międzynarodowej Letniej Szkoły Pianistycznej. Prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie i jest członkiem jury wielu konkursów w Wielkiej Brytanii i poza nią, w tym Konkursu Chopinowskiego w USA. Pani profesor występowała w radiu i telewizji BBC oraz w różnych mediach europejskich. Ma na swoim koncie cztery wysoko ocenione płyty CD wydane przez wytwórnię Divine Arts.